Aktuality

Metro dezert slaví padesátiny

V květnu roku 2024 slavíme 50 let od doby, co začala u nás výroba populárního Metro dezertu. Historie vývoje tohoto výrobku spadá do konce roku 1973, kdy tehdejší generální ředitelství Pražských pekáren a mlýnů pro připravované spuštění nové pekárny v Praze - Michli zakoupilo na výstavě v Nizozemsku výrobní linku na přípravu tamní trvanlivé cukrářské pochoutky. První zprovoznění výrobní linky proběhlo ve Výzkumné ústavu Pražských pekáren a mlýnů na Pankráci s cílem vyrobit na této nové lince obdobný cukrářský výrobek z tuzemských zdrojů, který by mohl být ukládaný mimo chladničku a měl odpovídající vlastnosti pro prodlouženou záruční lhůtu. Již v počátku se podařilo vyrobit chutný výrobek, který tehdy spontánně výrobnímu týmu připomněl tvar vagónku, a protože se v té době blížilo slavnostní otevření pražského metra, tak pojmenování výrobku na počest této události bylo na světě. První kousky uváděné do trhu podle pamětníků mohli ochutnat účastníci slavnostního zahájení provozu linky metra dne 9. 5. 1974.
Po spuštění provozu nové pekárny v Michli v roce 1975, kde byla linka poté umístěna, začala pravidelná výroba Metro dezertu. Výrobky hned od počátku byly baleny po 4 kusech, měly tedy 4 „vagónky“, protože tou dobou pražské metro také jezdilo se čtyřmi vagóny. Kromě klasického Metro dezertu se ale také vyráběly další chuťové varianty, například pod označením Michelský dezert punčový, jahodový nebo pomerančový, některé balené po dvou kouscích, jiné i zabalené samostatně. Metro dezert se od počátku stal velmi oblíbenou sladkou pochoutkou. Vzhledem ke své oblíbenosti a zároveň díky prodloužené trvanlivosti se Metro dezert začal brzy uplatňovat jako cukrářský výrobek, který se může servírovat i za podmínek skladování bez chlazení, a tak jeho další využití bylo nasnadě. Byl rovněž jako svačina podáván tisícům cvičenců při legendárních spartakiádách a zapsal se tak do povědomí široké veřejnosti z každého koutu tehdejšího Československa. Téměř každá rodina měla na spartakiádě dříve či později „svého cvičence“. Dodnes se ozývají pamětníci, kteří si stále pamatují své pocity vážící se k tomuto výrobku, místu a čase, kdy ho poprvé či znovu ochutnali.
I Vy můžete stále koupit a ochutnat tento sladký dezert. Jeho dnes již padesátiletá výroba je jedinečně spojena s námi. Na oslavu výročí výroby jsme připravili limitovanou edici Metro dezert s Banánovou příchutí. Mimo této novinky je v aktuální nabídce Metro dezert Vaječný likér, Skořice, Moccacino, Mint - a především legendární stálice Metro dezert Klasik. Tak tedy všechno nejlepší!

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Limitovaná edice Metro dezertu
Metro dezert Banán

Na oslavu 50. výročí zahájení nepřetržité výroby Metro dezertu jsme připravili speciální limitovanou edici nové příchutě, a to Metro dezert Banán, kterou v nejbližší době budete moci ochutnat.

Metro Dezert Moccacino

Představujeme novou verzi osvědčeného výrobku Metro dezert, nyní s příchutí kávy a smetany, tedy známé Moccacino, které určitě ocení nejen milovníci tohoto nápoje.

Obrázek editujete kliknutím

Křehké plátky s příchutí Bruschetta

Jedná se o příchuť našich tradičních Křehkých plátků pšeničných, tentokrát s příchutí italské Bruschetty. Doporučujeme jako výbornou náhražku pečiva pro vytvoření chutné svačiny na italský způsob, například obložené mozzarellou se snítkou čerstvé bazalky.

Obrázek editujete kliknutím

Údaje o společnosti
Michelské pekárny a.s.
Michelské pekárny Premium s.r.o.


Michelské pekárny Premium s.r.o.
sídlo a kontaktní adresa společnosti:
U krčského nádraží 229/17, Krč, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
oddíl C, vložka 198709
IČ: 242 63 362 DIČ: CZ24263362
Výše základního kapitálu 200 000,- Kč

Michelské pekárny a.s.
sídlo a kontaktní adresa společnosti:
U krčského nádraží 229/17, Krč, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
oddíl B, vložka 648
IČ: 161 92 583 DIČ: CZ16192583
Výše základního kapitálu 3 445 498,- Kč